Генератор - це корисний апарат для постачання електричної енергії у разі подачі електрики. Вони дозволяють людині продовжувати свою звичну діяльність навіть в разі відсутності електрики. Генератори можуть відрізнятися конструктивними особливостями і типом палива, яке споживають. Далі в статті ми розповімо про типи генераторів, сферах їх застосування і вирішимо, який генератор якнайкраще підійде для експлуатації в домашніх умовах.
Переваги та недоліки бензинових генераторів
Для початку, давайте розберемо, що таке бензиновий генератор і з чим його їдять. Як і будь-який інший, бензиновий генератор, здатний виконувати роль джерела електроживлення. Залежно від моделі та її конструктивних особливостей, бензиновий генератор може підтримувати, як життя світильників в приміщенні, так і всіх приладів в будинку. В якості палива, бензиновий генератор, відповідно, використовує бензин.
Переваги бензинових генераторів
Переваг у бензинових генераторів більш ніж достатньо. Вони широко застосовуються в промисловій сфері, автомайстерень і навіть в лікарнях.
- Основною перевагою апаратів даного типу є їх малогабаритність. Бензиновий генератор - виріб моноблочне, чим не може похвалитися, наприклад, газовий генератор. При цьому потужність бензинових генераторів досить висока (залежить від моделі).
- Також бензиновий генератор не вимагає особливих навичок і знань в експлуатації. Пуск двигуна здійснюється ручним способом у малопотужних представників виду. Більш потужні мають на корпусі спеціальний стартер. Регулювання апарату здійснюється за допомогою гвинта. При перевантаженні, навантаження відключає від апарату електроавтомат.
- Разом з тим, бензиновий генератор так само простий в обслуговуванні. Полягає вся процедура перевірки рівня масла перед пуском агрегату і регулярному очищенні генератора.
- Бензиновий генератор - пристрій, який практично не видає шуму завдяки конструктивним особливостям вихлопної труби.
- Чи можливо застосувати генератори бензинові, як на свіжому повітрі, так і в закритих приміщеннях. Однак, в приміщенні повинно бути передбачено наявність витяжки для вихлопних газів. На свіжому же повітрі, апарат може бути використаний в широкому діапазоні температур і вологості повітря. Але, генератор не слід піддавати впливу снігопаду або дощу.
Недоліки бензинових генераторів
Незважаючи на ряд переваг, недоліки у бензинових генераторів є і вельми неприємні. Саме недоліки можуть визначити, чи варто купувати даний апарат в тому чи іншому випадку.
- Бензинові двигуни - економічні. Де тут недолік? Їхні потужності може бути недостатньо для виконання певних завдань.
- Без перерв, бензиновий генератор не зможе виконувати свою роботу тривалий кількість часу. Іншими словами, бензиновий генератор, не може використовуватися, як основне джерело електроживлення.
- Пряме влучення води, опадів несприятливо впливають на генератори даного типу.
- Переважна кількість моделей бензинових генераторів - однофазнікі. Трехфазнікі вже є представниками професійного класу - вони більш потужні, економічні та можуть працювати тривалий час, проте, їх вартість дуже і дуже висока.
- Дані апарати більш застосовні в тимчасових об'єктах, наприклад, при будівельних або ремонтних роботах.
Вибираємо бензиновий генератор
Вибираючи такий складний і важливе обладнання, як бензиновий генератор, варто звертати увагу на такий критерій, як потужність:
- малюки (не більше 5 кВт) своєю конструкцією нагадують компактний валізу. Він легкий і не викликає труднощів в транспортуванні. Даний апарат може забезпечити електроенергією побутові прилади, а також підтримати роботу світильників на дачі, або під час будівництва / ремонту. Нерідко такі моделі беруть з собою на риболовлю чи в туристичні походи;
- представники середнього класу, тобто ті, які мають потужність понад 5 кВт і менше 10 кВт мають вже великі розміри, ніж пятікіловатнікі. Для зручності в транспортування, такі апарати оснащені колесами. Їх застосування доцільно в приміщеннях із середнім витратою електрики;
- апарати, потужність яких перевищує 10 кВт, здатні живити електрикою великі об'єкти, в тому числі, і досить великі приватні будинки. Основну систему елекроподачі він, звичайно, не замінить, проте зможе підтримувати електрику в усьому будинку протягом деякого часу.
Плюси і мінуси дизельних генераторів
Дизельний генератор - це апарат, який може замінити основну систему елекроподачі, в разі її відсутності. Очевидно, що паливом в даному випадку виступає дизель.
Плюси дизельних генераторів
Як і попередні, дані генератори мають власні особливості, які можуть вигідно виділити їх на фоні газових і бензинових аналогів.
По-перше, у дизельних генераторів ДГУ функціонує в безперервному режимі. Тобто, дизельні генератори можуть довго виконувати свої завдання без відпочинку.
По-друге, при своїх можливостях працювати практично без зупинок, дизельні генератори практично не вимагають уваги користувача;
По-третє, на відміну, від попередніх, дизельні генератори мають високу пожежобезпечність, так як спалах палива здійснюється не за допомогою відкритого горіння, а шляхом стиснення суміші. В результаті, ризик пожежі істотно знижений. Варто відзначити, що пожежа все-таки можливий, якщо неправильно використовувати апарат.
І, нарешті, четверте перевага - це легкість в технічному обслуговуванні. Як і бензинові аналоги, дизельні не вимагають проведення спеціальних операцій по обслуговуванню.
Мінуси дизельних мінусів
Звичайно, а як же без них? Не існує ідеального апарату без вад.
І так, найпомітніший, мабуть, недолік - це вартість дизельного генератора. Але, цей мінус не такий вже і мінус, якщо генератор купується для постійного застосування - він окупить себе з лишком.
Також, застосування ДГУ на холостому ходу протипоказано завдяки високому ризику виходу з ладу внутрішніх вузлів. Рекомендується навантажувати апарат не менше, ніж на 40% його номінальної потужності.
Наостанок, варто відзначити, що на відміну від бензинового побратима, дизельний досить галасливий. Але і ця проблема вирішувана за допомогою шумоїзолірующего кожуха або всепогодного контейнера.
Як вибрати дизельний генератор?
Вибір дизельного генератора складається з тих самих критеріїв, що і вибір нашого першого генератора.
Потужність
Правильно підібрана потужність - це вже півсправи. Потужність, природно, відповідає за габаритні розміри і ціновий сегмент апарату. Якщо потужність апарату буде дорівнює потужності приладів, підключених в будинку, то, в майбутньому, їх кількість вже не можна буде збільшити. Занадто ж висока потужність може відбитися на апараті негативним чином. Тому, рекомендується купувати дизельний генератор, який не буде використовуватися при навантаженні менше 25% від його номінальної потужності. Рекомендована ж навантаження складає 35-75%. Також, слід сказати, що чим вище дізельнік буде працювати над рівнем моря і чим вищими будуть температура повітря і вологість повітря, тим менше потужності апарат буде віддавати.
Кількість фаз
Як повелося, бувають генератори:
Однофазнік підійде для звичайних електромереж, де буде відсутній особливе навантаження на двигун. Трехфазнікі - це важка артилерія для застосування в промислових приміщеннях.
Локація
Місце застосування важливо для дизельних агрегатів. Якщо дізельнік виконуватиме роль автономного джерела живлення, то слід його встановлювати на свіжому повітрі. Також, його можна встановити в опалювальному приміщенні з вентиляцією.
В якості резервного живлення дізельнік найкраще себе буде почувати в приміщенні або в контейнері, який захистить його від вологи.
Все про двопаливного генераторах
Двохпаливний генератор, або бензо-газо генератор, який здатний виконувати свої завдання, використовуючи, або газ, або бензин в якості палива. Вони зручні, як в побутових умовах, так і в промислових. Для даного типу агрегатів характерні:
- універсальність;
- екологічність;
- якість;
- надійність;
- практичність.
Перемикатися між паливом, апарат може автоматично, при необхідності. Завдяки двоїстої натурою таких агрегатів, користувач може вибирати найбільш вигідний вид палива в тому чи іншому випадку, економити на ньому і не переживати, що паливо раптово скінчиться.
Позитивні сторони гібридів - це:
- стійкість при прийомі навантаження;
- технічна безпека;
- порівняно невисока ціна;
- стабільність обертів;
- простота в монтажі.