Кількість
|
Вартість
|
||
|
Тут можна купити циркуляційний насос для опалення за доступною ціною від інтернет магазину "Море інструментів".
Циркуляційний насос являє собою пристрій, який створює рух рідини в замкнутій системі опалення. За рахунок цього руху утворюється циркуляція. Саме тому такі пристрої і називаються циркуляційні насоси. Дані агрегати не призначені для заповнення втрати тиску в системі, підняття рівня рідини, вони служать для пересування рідини по трубопроводах. При монтажі системи опалення в приватному заміському будинку, в незалежності від типу джерела обігріву, без такого насоса обійтися НЕ получітся.Для нормальної роботи системи опалення необхідно розуміти принцип дії такого обладнання і знати необхідну продуктивність. Також важливо при монтажі встановити насос в правильному місці в системі.
Пристрій насоса
Циркуляційний насос є найголовнішим агрегатом в опаленні будинку. Замкнута система опалення дуже зручна ніж, що джерело тепла можна монтувати в будь-якому місці системи. Циркуляційні насоси для опалення мають в принципі не складну конструкцію. Основні агрегати обладнання:
- Корпус. Служить для кріплення всіх елементів насоса. Може виготовлятися з різних конструкційних матеріалів. Кращий варіант - це чавунні корпусу.
- Ротор.
- Вал ротора.
- Лопатеве колесо. Цю деталь ще можуть називати крильчатка.
- Електромотор. Необхідний для додання обертання робочим органам.
- Ротор для обертання.
Лопатеве колесо представляє содою два диска, які з'єднуються між собою лопатями. Лопаті мають спеціальною вигнуту радіальну форму. Один диск обладнаний отвором, яке необхідно для здійснення течії теплоносія. Другий диск має отвори, за допомогою якого вся конструкція закріплюється на валу електромотора.
Для нормальної роботи насоса циркуляційного необхідно створити надлишковий тиск щоб рідина перетікала в потрібному напрямку. Для цього в корпусі насоса є спеціальне отвори. Воно знаходиться на зовнішній частині лопатевого колеса має форму спіралі.
Для охолодження робочих органів пристрою використовується циркулює теплоносій. Він також грає роль мастила валу ротора.
Статор електромотора постійно знаходиться під напругою. З цієї причини від відділений від ротора спеціальною перегородкою. Перегородка, яка ще називається стакан, виготовляється з вуглецевої сталі і має товщину стінки 0,3 міліметра. Ротор зазвичай встановлюється на графітних або керамічних підшипниках ковзання.
Насоси циркуляційні працюють в водяних системах з постійною кількістю рідини. Вони підходять для роботи з однією і двотрубними магістралями.
Різновиди
Циркуляційні насоси для опалення можуть мати такі різновиди і модифікації:
- Пристрої мають мокрий ротор. У таких механізмах корпус виготовляється їх бронзи, алюмінію або нержавіючої сталі. У корпусі монтується електродвигун з кераміки. На роторному валу встановлюється спеціальна крильчатка. Яка виконана з техно полімеру. Вона являє собою колесо зі спіральними лопатями. Дане колесо приводить в обертання надходить в насос воду. Вода крім усього іншого є мастилом для робочих органів, а також охолоджує вузли пристрою. У таких типах циркуляційних насосів для опалення немає вентилятора охолодження. Це дуже важлива обставина. З - за відсутності вентилятора пристрій працює практично безшумно. Це дозволяє експлуатувати такі насоси безпосередньо в житлових приміщеннях. При монтажі пристрій встановлюється строго в горизонтальному положенні. Це необхідно для того, щоб в корпусі насоса постійно перебувала вода. В іншому випадку насос може прийти в непридатність в результаті перегріву робочих органів. Механізм дуже надійний і має просту конструкцію Недоліком є низький коефіцієнт корисної дії, який не перевищує 45%. Такі установки використовують для невеликих систем опалення та кондиціонування повітря. Він відмінно підійде для приватного домоволодіння.
- Пристрій сухого типу. Головною особливістю таких механізмів є те, що електродвигун не стикається з рідиною. Тому він і називається сухий. Такі насоси мають значно менший ресурс роботи в порівнянні з мокрими. Ці пристрої мають коефіцієнт корисної дії до 70%. Їх застосовують в дуже великих водяних системах промислових підприємств або міських багатоповерхових будинків. Недоліком є швидке стирання кільцевих ущільнювачів внаслідок сухого тертя. При цьому в трубопроводи може потрапляти повітря, що призводить до появи сильного шуму.
За способом установки і монтажу насоси підрозділяються:
- Консольні. У таких конструкція двигун і насос мають окремі корпуси. Вони розділені між собою і міцно монтуються на різному підставі або на металевій рамі. Вали між собою з'єднуються через спеціальну гумову муфту. Вона гасить всі коливання, а також руйнується в разі заклинювання насоса і дозволяє уникнути важких наслідків і серйозних ремонтів. Для монтажу такої установки доведеться заливати фундамент із заставними деталями, що є досить витратним заняттям.
- Моноблочні. У таких конструкціях корпусу двигуна і насоса також розташовані окремо. З'єднання відбувається за допомогою спеціального моноблока. Термін експлуатації таких установок не перевищує три роки.
- Вертикальні механізми. Являють собою установку, змонтовану в одному корпусі. Такі механізми також можуть бути з сухим і мокрим ротором. Дані механізми працюють у вертикальному положенні. Електродвигун обертає крильчатку, яка прискорять рух рідини і виштовхує її з насоса в нагнітальний патрубок. За рахунок цього на вході в пристрої створюється розрідження, яке сприяє засмоктування рідини в корпус насоса. А на виході з приладу утворюється так звана компресія. Завдяки рівномірній роботі приладу вдається підтримувати постійний тиск в системі опалення.
Переваги
Циркуляційні установки мають наступні переваги перед іншими типами насосів:
- Хороша економічність. Пристрої видають номінальні експлуатаційні показники при мінімальних витратах електричної енергії.
- Безшумність при роботі. Такі агрегати при експлуатації практично ні видають шумів і вібрації. При правильному монтажі насоса, зрозуміти, що він працює можна тільки, якщо прикласти до нього вухо. При цьому буде чути дуже тихий звук.
- Невеликі габаритні розміри і маса. Це вкрай важлива обставина, яка дозволяє встановлювати обладнання в місцях з обмеженою площею.
- Немає необхідності дотримуватися ухил труб при монтажі системи опалення. Завдяки цьому є можливість заховати трубопроводи в різні ніші і короба.
- Швидке усунення утворилися затори. Установка буде створювати надмірний тиск що сприяє швидкому видаленню повітря.
- Рівномірний нагрів приміщення. Це можливо тому що теплоносій має однакову температуру в будь-якому місці трубопроводу.
- Опалювальний котел при покупці циркуляційного насоса для опалення буде працювати більш стабільно.
- При монтажі такої схеми немає потреби в трубопроводах великого діаметру. Можна обійтися меншими розмірами і при цьому заощадити пристойну суму.
Недоліки
Незважаючи на всі незаперечні переваги такі насоси мають і деякі недоліки:
- Залежність від електричної енергії. Існує наступна небезпечна ситуація. При роботі твердопаливного котла в купе з циркуляційним насосом раптом відключать електрику. В цьому випадку насосна установка зупиняється, а так як вона працює безшумно, то цього можна і не помітити. Котел продовжує топитися, внутрішні трубопроводи нагріваються, а циркуляції немає. Ситуація, прямо скажемо, вибухонебезпечна. Тому в закриту систему опалення в обов'язковому порядку необхідно встановлювати групу безпеки. Ця група складається з системи клапанів і трубопроводів. При піднятті тиску в системі до критичної величини відбувається спрацьовування клапана і скидання в каналізацію зайвої води і пари.
- · Насосна установка живиться від електричної мережі. Це викликає додаткові витрати за оплату електроенергії.
- Висока ціна циркуляційного насоса.
Критерії вибору.
Перед тим як купити циркуляційний насос необхідно визначитися з важливими критеріями:
- Продуктивність. Ця величина об'єму рідини, який перекачує установка за обрану одиницю часу. При розрахунку цього показника не беруть до уваги втрати. Якщо поділити заявлену заводом виробником продуктивність на реальну, то можна в підсумку визначити коефіцієнт корисної дії.
- Напір. Теж є важливим фактором. Чим швидше пристрій переганяє воду в системі, тим краще якість прогріву приміщень.
- Також важливо перед покупкою циркуляційного насоса визначитися з умовами його роботи. Тут важлива кубатура приміщень, необхідна температура теплоносія, діаметр труби, доступність обладнання для проведення технічного обслуговування.
- Необхідність в перемиканні швидкостей. Ціна циркуляційного насоса залежить від наявності декількох швидкостей роботи лопаток. У період різкого похолодання швидкість теплоносія можна збільшити, переключивши насос на більш високий режим роботи. Існує моделі з двома і трьома режимами.