Кількість
|
Вартість
|
||
|
Зарядний пристрій для автомобільного акумулятора – важливий атрибут для будь-якого автомобіліста
Будь-який автовласник стикався з деякими складнощами при експлуатації автомобільного акумулятора , наприклад з тим, що він розряджається і пропадає можливість запустити двигун авто, тоді доводиться шукати допомоги у інших, і « прикурити » від АКБ іншого автомобіля, але цієї проблеми можна уникнути. З розвитком технологій все більше і більше техніки з ремонту та обслуговування автомобілів з'являється у вільному доступі, так що кожен може собі придбати допоміжне обладнання для нормальної експлуатації авто, в тому числі пуско-зарядний пристрій, або ж ПЗУ.
Сучасні моделі зарядних пристроїв дуже прості в плані застосування, це компактні апарати з доступною системою управління, багато моделей повністю автономні і не вимагають для роботи ніякого втручання з боку людини, що робить їх дуже зручними і практичними. Автомобільний зарядний пристрій необхідно для часткового або ж повного заряду АКБ і сучасний ринок заповнений подібними пристроями від різних виробників, всі вони мають різний тип і свої властивості, які визначають якість роботи та сферу застосування ПЗУ.
Зарядний пристрій для акумулятора автомобіля – класифікація
Що стосується класифікації зарядних пристроїв, то можна виділити чотири основні класи, яке застосовуються в залежності від свого функціоналу в тій чи іншій ситуації, що і слід враховувати при виборі, щоб купити саме те, що Вам необхідно. &Nbsp; Сьогодні на ринку можна купити пристрою наступних типів:
- Зарядний пристрій (ЗУ)
- Пусковий пристрій (ПУ)
- Пуско-зарядний пристрій (ПЗУ)
- Автономне пуско-зарядний пристрій (АПЗУ)
Якщо Вам не потрібно запускати двигун за допомогою ПЗУ, то Вам достатньо мати в своєму розпорядженні звичайний пристрій для зарядки ЗУ, з його допомогою можна швидко і якісно заряджати акумулятор, який був частково або ж повністю розряджений. Головна особливість при роботі з таким пристроєм полягає в тому, що оператору не потрібно відключати акумулятор від бортевой мережі автомобіля. Ця, здавалося б, незначна особливість стане великим плюсом для моделей з автоматичною коробкою перемикання передач, для якої від'єднання акумулятора може нести негативні наслідки, так що ми в цьому випадку рекомендуємо купити автомобільний зарядний пристрій.
Якщо потрібно провести запуск двигуна при відсутності заряду в АКБ, то Вам не обійтися без пускового пристрою, саме таке обладнання дозволяє в разі поломки акумулятора або за умови його непрацездатності проводити безвідмовний пуск двигуна. Головна відмінність такої техніки від зарядки полягає в тому, що на виході вона видає значний пусковий струм, набагато вище, ніж показник зарядного струму.
Універсальні моделі, придатні як для зарядки акумулятора, так і для запуску двигуна називаються зарядно-пусковий пристрій для автомобіля. ПЗУ примітні своєю універсальністю, маючи в своєму розпорядженні такий апарат можна повністю обслуговувати свій акумулятор і домогтися якісної його експлуатації. Є важливе зауваження при його використанні, необхідно в обов'язковому порядку відключати акумулятор від бортової мережі, або при зарядці може повністю згоріти вся проводка разом з електронікою через високий пускового і зарядного дока на виході.
Є ще один клас зарядок, це автономні зарядні пристрої, такі примітні своєю багатозадачністю, так як за допомогою такого Ви зможете не тільки заряджати акумулятор або запускати двигун, а й виконувати зарядку інших пристроїв і гаджетів, наприклад мобільного телефону або ж ноутбука, MP-3 плеєра і т.д. Робота його залежить від внутрішнього акумулятора, який також вимагає зарядки, це мобільне автономний пристрій дуже корисне для кожного, але автономні автомобільні зарядні пристрої мають недолік у вигляді високої вартості.
Типи зарядних пристроїв і різний підхід до заряду АКБ
Все зарядки для АКБ діляться по типу у відповідності зі своєю конструкцією і пристроєм, так можна розрізнити трансформаторні або інверторні зарядні пристрої. Кожен з цих типів оптимальний для застосування в певних умовах, і відрізняються своєю конструкцією, пристроєм і принципом роботи, що дають їм певні перевага відносно один одного.
- Трансформаторное ПЗУ – це найпоширеніший тип зарядки, вони представлені у величезному виборі від багатьох виробників. До основних переваг такого можна віднести його високу надійність і витривалість в роботі, вони стабільні і безперебійні, але також мають деякі недоліки. Мінуси виражені в відсутності автоматики, налаштування параметрів роботи вводяться вручну, також вони габаритні і досить важкі, особливо потужні моделі для АКБ великої місткості.
- Інверторні або імпульсні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів – це більш сучасні моделі, які примітні своєю відносно невисокою вартістю, компактністю і малою вагою. До основних переваг крім легкості і компактності і можна віднести також і те, що вони дуже зручні в роботі завдяки автоматичному визначенню типу акумулятора, ступеня його зарядки. ПЗУ самостійно визначить оптимальні параметри роботи для зарядки конкретного АКБ або для його відновлення. Серед його недоліків виділяються чутливість до перепадів напруги в мережі і можливості створювати перешкоди в її роботі.
В плані застосування варто розуміти, що купити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора свинцево-кислотного типу можна абсолютно будь-яку, трансформаторне або ж імпульсний, але якщо Вам необхідно виконувати роботу з гелієвим акумулятором або батареєю типу AGM, то необхідно купити імпульсний зарядний пристрій.
Залежно від конкретного пристрою застосовується різні методи зарядки акумуляторів.
- Зарядка постійним струмом. Такий спосіб вважається найшвидшим і ефективним, він дозволяє за максимально короткий час повністю зарядити АКБ навіть самої великої місткості, але при цьому є істотний недолік, такий спосіб сприяє збільшеному темпу зношування батареї через надмірне нагрівання електроліту.
- Зарядка постійною напругою. Зарядний пристрій для автомобіля застосовує постійну напругу для зарядки акумулятора не наділений тими ж недоліками, що і пристрої попереднього типу, але в той же час вони мають свої мінуси. Головні недоліки в тому, що вони вимагають набагато більше часу для зарядки, але вони не мають можливості повністю зарядити АКБ через падіння струму зарядки під кінець робочого циклу.
- Комбінований або ж автоматичний спосіб зарядки. Сучасні АЗП застосовують більш надійний і якісно комбінований спосіб зарядки. Такий полягає в тому, що з самого початку роботи батарея заряджається постійним струмом, але в кінці циклу підзарядки пристрій переходить на постійну напругу, що дозволяє оптимізувати роботу і уникнути недоліків старих способів запряжці, так що купити пуско-зарядний пристрій комбіноване набагато вигідніше і практичніше.
Нюанси при експлуатації ПЗУ
При роботі з зарядкою або пуско-зарядкою слід дотримуватися деякі нюанси, які зроблять роботу максимально ефективної та якісної і дозволять продовжити термін служби, як самого пристрою, так і АКБ, взятого в роботу.
Ємність батареї
В першу чергу варто відзначити, що не кожне пристрій підходить для кожного АКБ виходячи з ємності другого. Сучасні моделі підрозділяються на цілі діапазони, наприклад від 20 до 120 Ач, що істотно спростить момент вибору підходящого ПЗУ. Не варто нехтувати цими значеннями, адже в разі занадто великого розриву між ємністю акумулятора і робочими характеристиками ПЗУ, зарядний пристрій автомобільний може істотно збільшиться в темпі зносу, а також може псуватися сам акумулятор.
При виборі автономного пуско-зарядного пристрою варто враховувати ємність його власної батареї, адже чим вона більша, тим більше функцій зможете реалізувати при його використанні. Від ємності батареї збільшується і габаритні показники апарату.
Вольтаж
Також варто розуміти, що різний клас техніки застосовує різні акумулятори в плані вольтажа, від чого і зарядку варто підбирати з таким незвичайним напругою.
- Мотоцикли та мопеди, а також скутера – 6 В;
- Легкові автомобілі, легка сільськогосподарська техніка – 12В;
- Вантажні автомобілі, важка будівельна техніка – 24 В.
Звертайте увагу на моделі, які мають характеристику з парним виходять напругою, вони універсальні в плані застосування, так як захоплюють більше типів акумуляторів, що дозволить розширити робочі можливості, до того ж таке зарядний пристрій для автомобільного акумулятора купити в Україні можна досить дешево .
- Для легкових автомобілів і мототехніки 6/12 В;
- Для легкових і вантажних автомобілів 12/24 В.
При експлуатації враховуйте той фактор що зарядний напрузі вище номінальної напруги акумулятора приблизно на 1,5-2 іноді на 3 В, інакше заряджання не відбувалася б.
Сила струму
Величина сили струму зарядного пристрою дуже важлива, вона визначає якість роботи конкретного пристрою, так що до цього параметру також необхідно придивлятися. Необхідно зарядний пристрій для автомобільних акумуляторів купити, зважаючи на те, що сила струму в залежності від конкретного пристрою може бути пусковий, а може бути і зарядної, так що варто уважно вивчити характеристики обраної моделі.
- Максимальний струм зарядки – це значення в середньому вираховується наступним чином. Ємність акумулятора ділиться на десять і це буде оптимальним значенням для його зарядки. Таким чином якщо у Вас ємність АКБ становить 80 Ач, то нормальним струмом зарядки буде 8 А, і саме такий струм буде оптимальним для роботи. Враховуйте, що чим більша різниця, тим повільніше процес зарядки, але при цьому збільшується термін служби зарядний пристрій для АКБ, і, навпаки, при малій різниці знос ПЗУ і АКБ збільшиться, але з цим і зарядка швидше.
- Максимальний пусковий струм – тут варто вираховувати все навпаки. Оптимальний пусковий струм в десять разів вище ємності акумулятора, так як у нас АКБ на 80 Ач, то струм буде 800 А. Дуже важливо, щоб пуско-зарядний пристрій для автомобіля не мало занадто велику силу пускового струму в співвідношенні з пусковим струмом стартера, або це може привести до проблем із виробом і навіть до виникнення пожежі, вибирайте уважно і не допускайте запасу більш, ніж в 10 або 15%.
Додаткові особливості ПЗУ
Як і будь-яка інша техніка, зарядки і пуско-зарядки постійно постачають додатковими функціями і особливостями, щоб зробити їх роботу набагато краще і якісніше. Таким чином, варто виділити набір таких функцій, на які варто звертати свою увагу, щоб вдало зарядний пристрій для автомобільного акумулятора купити в Києві:
Захист від перевищення максимального заряду акумулятора – вона дозволить Вам не контролювати процес зарядки і кидати АКБ і ПЗУ без нагляду. Процес автоматично зупиняється після повного заряду батареї, так що вона не перегрівається і заряджання не перевитрачатиме електроенергію.
Система захисту від короткого замикання – в разі коли авто зарядний пристрій включено, але не підключено до акумулятора може статися замикання між плюсом і мінусом, для цього і існує захист від замикання на клемах.
Захист від неправильного підключення до акумулятора – батарея не вийде з ладу при неправильному підключенні. Якщо оператор переплутає і накине плюс на мінус і навпаки спрацьовує система захисту.
Захист від перегріву – зарядний пристрій для авто має стандартну функцію, яка запобігає виходу з ладу при надмірному нагріванні.
Захист занадто високого струму зарядки – пристрій не працюватиме, якщо майстер спочатку введе невірний зарядний струм, що може привести до псування акумулятора і самого пристрою.
Режим відновлення ємності – при довгому простої акумулятора спостерігається сульфатация електродів свинцевого акумулятора, що призводить до втрати ємності, моделі з режимом дусульфатізаціі зможуть відновити ємність.
Перевірка акумулятора на працездатність - купити автомобільний зарядний пристрій з такою системою дуже практично, воно зможе автоматично діагностувати батарею на працездатність і здатність утримувати заряд, так Ви будете знати про необхідність заміни батареї.
Регулювання сили струму – виходячи з конкретної батареї майстер, зможе виконувати регулювання сили струму зарядки, так можна добитися бажаного результату в залежності від вимог. Є два типи регулювання в залежності від моделі:
- Ступенева регулювання, вона має на увазі кілька заздалегідь визначених виробником значень. Така дуже надійна і проста у використанні, але в той же час не найточніша в порівнянні із ступінчастим регулюванням.
- Плавне регулювання дозволить майстру самостійно вибрати необхідний струм, але тут є деякі складності, так як через необережність або при малому досвіді він може вибрати невірне значення, що може згубно відіб'ється на самому зарядному пристрої, або ж на АКБ.