Кількість
|
Вартість
|
||
|
Незважаючи на те, що людство з кожним роком все більше просувається вперед по шляху розвитку технологій, сподіватися на стабільне та безперебійне електропостачання не доводиться. Наші електромережі характеризуються постійними аваріями на лініях електропередач, що може не тільки приносити незручності жителям міст і сіл, а й мати негативні наслідки у вигляді порушення працездатності побутових приладів. Крім того, українські глухі села і до сих пір залишаються електрифікованими. Саме тому перед дачниками часто постає питання, яким чином забезпечити себе благами цивілізації в улюбленому заміському будинку. Створення автономної подачі електрики - питання, яке стоїть також перед багатьма власниками приватних будинків, система опалення в яких побудована на основі електричного насоса. Найбільш правильне рішення - використовувати генератор, який в залежності від його характеристик і можливостей можна використовувати як постійний або аварійне джерело електрики. До вибору електростанції необхідно підходити з усією відповідальністю, оскільки це обладнання не з дешевих. В Інтернет-магазині Море інструментів Ви зможете знайти необхідну підтримку і великий асортимент генераторів як дизельних, так і бензинових.
Чому потрібно купити дизельну електростанцію
Перед тим, як здійснити покупку такого дорогого устаткування, необхідно абсолютно точно визначитися, в яких цілях Ви будете використовувати свій генератор: для постійного забезпечення житлового будинку електроенергією або для застосування в якості резервного або аварійного джерела живлення. Дизель-електростанція кращий варіант для тих, хто цілий рік проводить багато часу на дачі, оскільки даний тип генераторів на відміну від бензинових розрахований на тривалу і, в більшості випадків, безперервну роботу. До того ж, такі міні-електростанції мають воістину вражаючим запасом потужності, який гарантує повну окупність подібного придбання. Незважаючи на те, що ціни на дизельні електростанції досить високі їх можна виправдати тим, що потужність у таких пристроїв досить висока, що дає можливість підключати до електромережі одночасно більше електроприладів, ніж при використанні бензиновых аналогів .
Недоліки використання дизельних генераторів
Якщо Ви визначилися, що Вам потрібно саме дизельна електростанція, то необхідно бути готовим до того, що агрегат для виробництва електроенергії, що працює на дизельному паливі, характеризується високою вартістю. Однак з огляду на дешевизну дизельного палива в порівнянні з бензином забезпечується швидка окупність такої міні-електростанції.
У процесі застосування дизель-електростанції виробляють високий рівень шуму, через що виробники рекомендують розташовувати дані агрегати в окремих приміщеннях, які відрізняються наявністю продуманих систем примусового вентилювання (для відводу відпрацьованих газів) і звукоізоляції. Через те, що продукти згоряння солярки характеризуються підвищеною токсичністю, більш доцільно розташовувати таке обладнання за межами будинку, що в свою чергу тягне за собою необхідність облаштувати навіс і продумати систему захисту дизельної електростанції від крадіжки.
З огляду на те, що дизельні генератори мають високу потужність, такі пристрої є стаціонарне обладнання з досить великими розмірами і значну вагу, що впливає на необхідності використання додаткової фізичної допомоги в процесі установки агрегату.
Істотним недоліком володіють дизельні електростанції в порівнянні з бензогенераторов. Моделі, що працюють на бензині, здатні запускатися при низьких температурах (аж до -20° С), а дизельну електростанцію Ви не зможете запустити вже при температурі менше, ніж -5° С. Такі моделі електростанцій можуть використовувати дачники, які відвідують свій заміський будинок для виконання сезонних робіт (весна - осінь). Якщо ж Ви розраховуєте використовувати свій дизель-генератор і взимку, то слід придивитися до моделей, обладнаним захисним кожухом, який дає можливість розмістити міні-електростанцію на вулиці і при цьому забезпечити себе безперебійним джерелом електроживлення незалежно від температури повітря.
Різновиди генераторів і їх технічні характеристики
Потужність дизельної електростанції
Параметр потужності - характеристика дизель-генератора, на якій не варто економити, оскільки в залежності від показників потужності визначається кількість побутових споживачів, підключених до мережі одночасно, і тривалість терміну служби генератора, так як робота агрегату“ на межі” своїх можливостей може привести до передчасного виходу пристрою з ладу.
Електростанція дизельна повинна мати потужність, що трохи перевищує сумарну потужність електричних приладів, які, ймовірно, будуть працювати одночасно. Професіонали рекомендують зупиняти свій вибір на генераторних установках, потужність яких на 25%більше, ніж необхідно для роботи електрообладнання.
Якщо Вам потрібен дизель-генератор для заміського будинку, який оснащений стандартним набором побутової техніки та декількома освітлювальними приладами, цілком достатньо купити електростанцію дизельну з потужністю в діапазоні 2-5 кВт.
Якщо дача - Ваше постійне місце проживання, то правильніше використовувати моделі, потужність яких варіюється в межах 5-40 кВт, так як в такому випадку генератору, крім забезпечення працездатності стандартного набору побутової техніки, доведеться підтримувати роботу систем водопідготовки, водоочистки та т.д.&Nbsp;
Кількість фаз
Дизель-електростанції, ціни на які варіюються в залежності від різних параметрів, можуть бути однофазними або трьохфазні . До того ж, цей параметр має найбільший вплив на сферу використання дизельної генераторної установки.
У зв'язку з тим, що в побутових умовах в абсолютній більшості випадків використовуються споживачі однофазного струму, для електрифікації дачі або приватного будинку цілком достатньо однофазної електростанції . Такі агрегати характеризуються можливістю виробляти електроенергію з напругою в 220 В.
У дуже рідкісних випадках в домашніх умовах можуть застосовуватися трифазні електроприлади, що в свою чергу вимагає наявності трифазного дизельного генератора. Однак варто зазначити, що найбільш часто використовують подібне обладнання в сфері промисловості.
Тип дизельних генераторів
В Інтернет-магазині SeaTools здійснюється продаж дизельних електростанцій як синхронного, так і асинхронного типу. Міні-електростанції цих типів мають відмінності в конструкційних особливостях і в рівні продуктивності.
Асинхронная дизельна електростанція, купити яку у нас можна дуже вигідно, є незамінним пристроєм, якщо у Вас є особливо чутливі до змін напруги електроприлади, оскільки такі агрегати відрізняються виробництвом електрики з високоточним вихідним напругою.
Синхронний дизельний генератор особливою популярністю користується у вигляді резервної установки на будь-якому об'єкті, для якого немає необхідності в високоточному вихідній напрузі.
Тип двигуна в дизельної електростанції
Електростанція (дизель) може бути оснащена двигуном:
-
низькообертовий (1500 об/хв);
-
високооборотним (3000 об/хв).
Якщо мається на увазі не інтенсивне використання генератора (до 500 мотогодин в рік), доцільно використовувати генеруючу установку з двигуном високооборотного типу. В іншому випадку необхідно застосовувати міні-електростанцію з низькообертовий двигуном, так як така дизельна електростанція, ціни на яку трохи вище, ніж у високообортних аналогів, і можуть відрізнятися в залежності від бренду, має більш високий моторесурс і знижений рівень гучності.
Система охолодження
У зв'язку з тим, що дизельні генератори оснащуються двигунами внутрішнього згоряння, є ймовірність підвищення температури обладнання в процесі роботи. Щоб запобігти поломку двигуна або всього агрегату в цілому, встановлюються системи охолодження на дизельні електростанції, ціни на які також варіюються в залежності від даного параметра.
У більшості випадків портативні генератори обладнані системою охолодження повітряного типу, принцип роботи якої полягає в теплообміні двигуна і навколишнього повітря. Дана система ефективна виключно для генераторних установок з невеликим моторесурс, використання яких обмежується нетривалим відрізком часу.
Дизельні установки по виробництву електроенергії з великим моторесурсом оснащуються рідинними системами охолодження. Дана система являє собою радіатор в комплекті з пароповітряним клапаном і розширювальним бачком, сорочку охолодження, насос охолоджуючої рідини, вентилятор, з'єднувальні шланги та патрубки, а також термостат. Основним охолоджуючим елементом є спеціальний антифриз або вода. Хімічні холодоагенти представлені тосолом і іншими складами, заснованими на базі етиленгліколю та пропіленгліколю. У зв'язку з тим, що подібна система є системою закритого типу, що передбачає своєчасний контроль за рівнем охолоджуючих рідин і періодичну очистку системи (через кожні 600 мотогодин).
Повітряні фільтри і вихлопна система
Щоб підтримувати стабільну роботу обладнання, дизельна електростанція оснащується повітряними фільтрами і вихлопною системою, які здійснюють очистку і забір повітря в процесі роботи дизель генератора.
На сьогоднішній день електростанції дизельні, купити які можна в Інтернет-магазині Море інструментів, мають спеціальну систему, яка відповідає за очищення відпрацьованих газів від домішок. Конструкцією деяких моделей передбачається наявність каталізаторів для вихлопних газів.&Nbsp;
Подача чистого повітря забезпечується повітряними фільтрами, які встановлюються під корпусом дизельного генератора . Через необхідність виконувати їх регулярне очищення фільтри характеризуються простотою доступу. Технічні характеристики кожної окремої моделі враховують ступінь уловлювання часток різного роду. Забруднені фільтри можуть привести до перегріву двигуна, що в свою чергу суттєво підвищує ризик виникнення поломок і загоряння генератора.
Рама
На дизель електростанції ціни залежать і від наявності спеціальної жорсткої металевої конструкції (рами), яка оснащується додатковими амортизаторами для найбільш стійкою установки генератора. Рамою обладнають портативні пристрої, а більш масивні стаціонарні міні-електростанції характеризуються наявністю кожухів або захисних контейнерів.
Кожух
Як вже зазначалося раніше, стаціонарні дизельні генераторні установки можуть бути оснащені спеціальними кожухами різного призначення. Залежно від того, які вимоги Ви ставите перед електростанцією, вибирати необхідно генератор з шумозахисних кожухом або низькотемпературним контейнером. Якщо за попередніми даними дизель-генератор буде розташований всередині приміщення, є сенс трохи заощадити і придбати агрегат з кожухом, завдяки якому буде значно знижений рівень шуму і який, до того ж, має більш компактні розміри. Установка міні-електростанції на вулиці вимагає захисту обладнання від впливу низьких температур, оскільки в іншому випадку дизельний генератор може не запуститися. Саме в такому випадку доцільніше купити дизельну електростанцію в спеціальному контейнері.