Кількість
|
Вартість
|
||
|
Обираємо полірувальні машини з Море інструментів
Полірування - один із найвідповідальніших процесів підготовки поверхні, адже вади, допущені при ній, будуть помітні з першого погляду. Тому до вибору інструменту слід підійти з особливою увагою, інакше вибір приведе до одного розчарування і від нього не буде жодної користі.
На сьогодні є дуже великий асортимент обладнання для виконання такої роботи. Багато хто прибігає навіть до використання болгарки. Проте такий підхід дуже грубий. Результат буде низької якості. Так, для періодичного використання вдома можна обійтись и нею. Проте для досягнення найліпшого результату краще обрати спеціальне обладнання та купити полірувальну машину.
Полірування є останнім етапом підготовки поверхні. Всі помилки попередніх робіт на відполірований деталі стають помітні ще сильніші. Не треба сподіватися, що вади можна буде виправити поліруванням. Навпаки — погано відшліфована деталь під час полірування видасть все спотвореннями відображення та відблисками. Щоб результат радував, необхідно ретельно підготувати поверхню шліфувальними машинами — стрічковими, вібраційними та ексцентриковими.
Полірувальна машина для авто або інші представлені в достатньому асортименті. Вибрати оптимальне рішення для будь-яких умов використання буде дуже просто. Сам процес вибору також має свої особливості - необхідно враховувати не тільки ознаки оброблюваних поверхонь, але і свій досвід. Це той рідкісний випадок, коли початківцю краще підійде професійна модель. З нею менше ймовірність зіпсувати полірування через недосвідченість.
Полірувальна машина: які види бувають
Вони відрізняються навіть візуально. Якщо навіть бракує досвіду, зовнішній вигляд буде для вас схожим на велику болгарку чи ексцентрикову шліфувальну машину. Тому ми розповімо Вам про їх особливості, щоб Вам було легше обрати оптимальну модель для дому чи професійного використання.
- Роторі – така буде максимально схожою на кутову шліфмашину, проте, матиме меншу максимальну швидкість обертання шпинделя. В них завжди є плавне регулювання обертів для налаштування під певні типи обробки.
- Орбітальна чи ексцентрикова полірувальна машина влаштована так само, як і ЕШМ. Диск насаджений не безпосередньо на вісь двигуна, а вільно закріплений на осі ексцентрика. Під час роботи диск не обертається, а робить дрібні кругові рухи. Продуктивність цих машин невисока, але і з поверхнею вони поводяться дбайливіше.
- Планетарні. Вони відносяться до професійних. Використовуються навіть на СТО. Така полірувальна машина для авто ціна більша, але воно того варте. Диск також закріплений ексцентрично, але не тільки вагається, а ще й обертається. В результаті кожна точка диска рухається складною траєкторією, зменшуючи ймовірність появи «голограм» при збереженні високої продуктивності.
Поліровка роторною проводиться лише обертанням диска. Продуктивність у них максимальна, але й ризик пошкодити ЛКП у цих машин теж найбільший. Диск при неправильному положенні, високому навантаженні або надто великих обертах залишає на поверхні кругові сліди «голограми», що добре видно при яскравому освітленні. полірувальна машина ціна менша. Вони дуже добре підходять для обробки поверхонь складної форми. Роторною машиною можна впливати на поверхню під кутом, краєм диска поліруючи увігнуті поверхні. А от із ексцентриковою так не вийде.
Є ще один тип - міні полірувальна машина. Вони компактні та мобільні. Часто акумуляторні. Потрібні для полірування важкодоступних місць та дрібних деталей, виробів.
На які характеристики звертати увагу, щоб вдало купити полірувальні машини для авто?
Треба дуже ретельно вивчати робочі параметри та особливості окремих серій чи моделей. Тільки так можна правильно підібрати електроінструмент для роботи вдома чи на виробництві. Адже від цього залежить кінцевий результат, зручність та ефективність роботи.
Регулювання оборотів
Цей параметр не дарма внесений на перше місце - полірувальна машина повинна мати регулювання обертів. Перші етапи полірування виробляються на мінімальних оборотах 250-300 об/хв. До кінця полірування швидкість підвищується з одночасним зниженням навантаження, але все одно вона не повинна перевищувати 2500-3000 об/хв. Через те болгарка не може виконати таку роботу ефективно через завелику швидкість. Вказані значення актуальні для роторних і планетарних машин, для ексцентрикових все складніше: у них ступінь впливу на поверхню більше залежить не від кількості обертів, а від амплітуди коливань, тому точні значення вказати вкрай важко.
Підтримка постійних оборотів під навантаженням
Надзвичайно важлива опція, особливо для майстрів з невеликим досвідом полірування. Точна підтримка швидкості обертання оснастки на кожному етапі — одна з умов якісного полірування. Без цієї опції швидкість обертання буде змінюватися зі зміною навантаження. Тому краще саме таку полірувальна машина купити.
Діаметр насадки
Діаметр насадки визначається розміром деталей, що обробляються. Чим менше за розмірами оброблювана поверхня, тим менше має бути розмір кола. З іншого боку, що більше розмір кола, то простіше і швидше полірувати поверхні великої площі.
- Для крил, арок та фар автомобілів краще використовувати насадки діаметром 100-125 мм.
- Насадки діаметром 150-180 мм підійдуть для полірування великих деталей - капота, дверей, даху.
- Насадки розміром більше 240 мм для полірування кузовних деталей є малопридатними і використовуються при обробці інших поверхонь - дерев'яних і металевих деталей великого розміру, дверних полотен і тд.
Потужність двигуна
Полірувальна машина ексцентрикова чи будь яка інша, має бути достатньо потужною, щоб мати змогу працювати у певних умовах. Потужність має відповідати діаметру диска. Для насадок діаметром 125 мм у роторних машин, потужність повинна бути в межах 800-1000 Вт, для 150 мм - 1000-1200 Вт та для 180 мм - 1200-1500 Вт. При меншій потужності під навантаженням сильно падатиме оберти, при більшій – надмірно зростає вага інструменту.
Обмеження пускового струму
Полірувальна машина для автомобиля дуже залежить від цього параметру. Справа в тому, що на відміну від багатьох електроінструментів, полірування починається після безпосереднього дотику робочої частини до оброблюваної поверхні., після чого двигун запускають, тобто під навантаженням. Особливо це важливо для ексцентрикових машин — на холостому ходу їхній диск сильно розкручується і при торканні поверхні може її пошкодити. Тому пускові струми у полірувальних машин вище, ніж зазвичай, що шкодить двигуну. Обмеження пускового струму дозволяє зменшити шкідливе навантаження на двигун. Також сам процес починається м’яко, та поліроль не буде розкидати в сторони.
Полірувальні машини ціни, висновки
На сайті нашого магазину представлено великий асортимент полірувального обладнання для авто, майстерні та дому. Ми пропонуємо тільки якісну продукцію відомих брендів. Серед них Макита, Бош, Метабо – яскраві представники професійного класу. Побутовий представлені такими компаніями як ДВТ, Краун, Виталс, Титан та ін. Це лише короткий перелік всього того, що є на сайті.
Вартість такого інструменту залежить як від самого бренду, так і від особливостей певного класу та моделі. Таким чином, побутові найдешевші. Проте вони обмежені у своїх можливостях. Найпродуктивніші професійні. У них найбільша потужність, є додаткові функції. Розраховані на інтенсивну роботу.
Як висновок можна зазначити основні параметри вибору, на що треба звернути увагу.
- Чим більша потужність двигуна, тим більш продуктивним буде конкретна модель.
- Вкрай важлива не тільки максимальна швидкість, але й мінімальна. Адже полірування проходить в декілька етапів. Спочатку на малих обертах, а закінчується на великих.
- Плавний пуск дозволяє краще контролювати сам інструмент. З ним машина полірувальна не буде перенавантажувати мережу. Не буде розкидати у всі сторони поліроль.
- Розширений діапазон регулювання кількості обертів допомагає підібрати оптимальний режим обробки будь-якого матеріалу.
- Якщо плануєте часто полірувати вертикальні поверхні, розумно вибирати модель серед легких полірувальних машинок.
- Наявність додаткової ручки полегшує утримування інструменту.
- Полірувальні машини для авто ціна залежить від типу інструменту, його параметрів, можливостей.
Дата 27.10.2022