Кількість
|
Вартість
|
||
|
Тут можна купити глибинний насос для свердловин за доступною ціною від інтернет магазину "Море інструментів".
При проживанні в приватному заміському будинку питання про безперебійному постачанні води завжди стоїть дуже гостро. Особливо це стосується житла, де відсутнє центральне водопостачання. Рішенням проблеми в такій ситуації може стати глибинна свердловина. Для подачі води в таких конструкція застосовують насоси для свердловини, за допомогою яких піднімають воду з глибинних водоносних шарів. Такі системи мають максимально просту конструкцію. Вони складаються з трубопроводу. Залежно від умов конкретної місцевості довжина труби може досягати 40 метрів. Для забезпечення безперебійної подачі води крім глибинного насоса також необхідно додатково встановлювати спеціальне обладнання.
Як правильно підключити глибинні насоси для свердловини.
Всього існує два основних види насосного обладнання:
- Поверхневі установки. Як вже зрозуміло з назви такі пристрої монтуються на поверхні. Вони не призначені для забору рідини з великої глибини. За допомогою таких насосів зручно качати воду з колодязя, або поблизу лежить річки для поливу городу, відкачувати ґрунтові води з підвалів або підпілля. В принципі існує спеціальні пристрої, які підключаються до поверхневих установкам і підвищують тиск в системі. З їх допомогою можна качати воду з нижніх шарів, але все одно вони є малоефективним і конструктивно складні.
- Насос для свердловин. Дані системи опускаються в шахту свердловини на рівень нижче поверхні води. Ці моделі охолоджуються самою водою. Існують різні по конструкції насоси для свердловин. У продажу є моделі різних виробників, які значно відрізняються за ціною і за якістю. Будь-який бажаючий за допомогою менеджера в магазині зможе вибрати для себе оптимально підходящий варіант даного вироби.
Особливості насосів глибинних для свердловини і їх характеристики.
Конструктивні характеристики насосів сильно залежать від їх експлуатаційних параметрів, принципу дії конкретного агрегату і типу електричного двигуна.
Насос глибинний для свердловин призначається для підняття води з великої глибини і забезпечення необхідного тиску у водопровідній системі. Їх встановлюють на свердловини або глибокі колодязі. До насоса підключається кабель, який опускається разом з пристроєм в спеціальній герметичній гофре, а також шланг для підняття води. За даним шлангу і відбувається подача рідини на поверхню. Для того щоб управляти занурювальним насосом для свердловини застосовуються спеціальні автоматичні пристрої, які встановлюються в кесоні. У корпусі насоса встановлюється електричний двигун, а також спеціальним фільтром. Забір води здійснюється знизу і зверху корпусу. Варіант з нижнім всмоктуванням є більш вдалим. З насосом такого типу можна здійснювати прочищення свердловини від мулу і піску.
Глибинний насос для свердловини складається з наступних вузлів і агрегатів:
- Електричний двигун. Він може бути внутрішній або зовнішній. Від цього залежить ціна глибинного насоса.
- Насосна частина багатоступеневої конструкції.
При вбудованому електричному двигуні він размешается знизу корпусу. Це робиться для того щоб максимально захистити його від шкідливої дії води. У верхній частині корпусу в такому випадку розміщується насосна частина, що включає приводний вал, робочі напрямні колеса, а також спеціальні лопаточні відводи.
При покупці глибинного насоса слід звертати особливу увагу на його конструкцію.
Вібраційні установки влаштовані трохи по-іншому. Підйом води в таких системах здійснюється за рахунок спеціального вібратора. Вібратор влаштований з якоря, гумового амортизатора і регулюючої шайби. Так як напруга в мережі циклічне, то якір здійснює зворотно поступальні рухи з високою частотою. Завдяки цьому відбувається розрядження, і вода засмоктується в корпус насоса. Тут є один нюанс. При роботі даний насос створює великі вібрації, які сприяють засмоктуванню через фільтр в наконечнику свердловини найдрібніші частинки мулу і піску. Таким чином відбувається поступове замулювання, або так зване зменшення дебету свердловини. Це може закінчиться повним припиненням подачі води, після цього буває дуже проблематично дістати з труби насос. Дані агрегати підходять не для всіх свердловин, перед покупкою краще порадитися з фахівцем.
Відцентрові насоси для свердловин влаштовані трохи інакше. Їх конструкція складніше, але такий насос більш кращий для установки в трубу свердловини, а також більш надійний. Підшипники в такій установці охолоджуються надходить водою тому перегріти пристрій практично неможливо. Конструкцією агрегату передбачена установка спеціальних датчиків, які при появі великої кількості піску або опусканні води до граничного рівня зупиняють роботу пристрою. Також при покупці насоса для свердловини слід передбачити установку спеціальних фільтрів, що захищають механізми від сторонніх домішок піску і мулу.
Фактори що впливають на вартість обладнання.
При покупці глибинного насоса необхідно враховувати такі вартісні фактори:
- Потужність і тип електричного двигуна мають найважливіше значення. Чим могутніше електричний двигун, тим з більшої глибини він може засмоктувати воду. Також при збільшенні потужності зростає і ціна обладнання.
- Експлуатаційні характеристики. Для глибинного обладнання дуже важливий натиск води, а також продуктивність насоса.
- Стійкість приладу до різних сторонніх предметів і піщаним забруднень. Дуже важливо щоб обладнання не виходило з ладу при наявності піску в воді. Також необхідно щоб обладнання мало необхідні датчики для захисту від піску. Недоліком вібраційних установок якраз є швидкий вихід з ладу обладнання при попаданні в вібратор піщаних частинок. Насос повинен в обов'язковому порядку мати систему фільтрів для захисту від піщаних частинок.
- Конструкція насосів. Цей фактор також робить істотний вплив на вартість насосного обладнання.
Класифікація глибинних насосів для свердловин.
Всього можна виділити дві різні групи насосів глибинних для свердловин. Вони класифікуються наступним чином:
- За типом електричного мотора і по його розташуванню в курсі насоса.
- За принципом технологічного процесу. Забір води може відбуватися різними способами.
- По конструкції такі установки виробляються в наступних модифікаціях:
- Ті, хто має штангу. Такі установки мають максимальну захищеність від негативного впливу води. Електричний мотор розташовується не всередині корпусу, а не його поверхні окремо. Тяга від насоса передається за допомогою спеціального шлангового пристосування.
- Біс штангові. Електричний двигун в таких системах з'єднаний з корпусом насоса і також занурюється в воду. При покупці насоса для свердловин найчастіше беруть саме таку систему. Вона дуже зручна при монтажі обладнання, хоча має більш високу вартість. Такі насосні установки можна застосовувати для свердловин будь-якого типу, також ними можна обладнати колодязі, і мережі різного призначення.
За зовнішнім виглядом насоси нагадують циліндр, що має діаметр до 150 міліметрів. Для приватного присадибного господарства зазвичай застосовують агрегати діаметром 100 міліметрів. Такі насоси мають оптимальну вартість. На ринку представлені моделі багатьох виробників.
Критерії вибору обладнання.
При покупці глибинного насоса необхідно визначитися з основними критеріями вибору. Різноманітне обладнання має різні експлуатаційні характеристики. Вибір погружного водяного обладнання виробляють на снованіі індивідуальних потреб конкретного клієнта. Саме підбирають такі показники:
- Продуктивність обладнання.
- Сила подачі.
Для нормального функціонування насоса необхідно грамотно підбирати дані характеристики.
Одним з найважливіших характеристик порожніх пристрою є її продуктивність, а також можлива висота подачі рідини. Висота подачі необхідна для того щоб знати на яку оцінку можна опускати дане обладнання. Продуктивність агрегату визначає який обсяг води насос зможе перекачати через себе за обрану одиницю часу. Параметр полдачі безпосередньо залежить за відстань, на яке здатна переміститися рідина. Дані фактори є найголовнішими при виборі такого обладнання.
Монтаж таких систем проводиться за допомогою занурення їх в свердловину. Для цієї мети використовують якісні сталеві троси. На корпусі насоса є спеціальна проушина, за яку і закріплюється даний трос. Подача води на поверхню проводитися за допомогою спеціального трубопроводу. Найкраще застосовувати металопластикові труби. Трубопроводи їх такого матеріалу як правило досить міцні і добре піддаються вигинів. Також на таку трубу дуже легко монтуються різні з'єднання. Єдиним недоліком є складність монтажу і демонтажу. При даних роботах трубопровід доведеться розбирати по частинах.
Як підібрати насос по продуктивності.
Для того щоб виконати попередній розрахунок необхідної продуктивності потрібно визначитися з кількістю споживачів води в будинку. Споживачами в цьому випадку є унітази і водопровідні крани. Кожен такий джерело розбору споживає приблизно 700 літрів на годину. Слід підрахувати загальне споживання води і помножити цю величину на 15 - 20%. Це забезпечить необхідний запас міцності обладнання та суттєво продовжить термін його експлуатації.