Кількість
|
Вартість
|
||
|
Токарні верстати: все, що потрібно знати
На сайті нашого магазину Ви знайдете все необхідне для того, щоб облаштувати невелику домашню майстерню з обробки деревини чи майстерні промислового масштабу. Серед верстатного обладнання знайдеться і свердлильні, фрезерні, рейсмусові та фуговально-рейсмусові та верстати токарної групи.
Обробка заготівлі шляхом обточування справа непроста. Крім того, вкрай затребуване та поширене. Існує маса ручного інструменту, необхідного для вирішення такого завдання. Це стамески та всілякі різці. Але якщо потрібно значно збільшити продуктивність та якості обробки, тоді краще використовувати верстат.
Тільки таке обладнання дозволить отримати ідеальну геометрію конуса, циліндра, геометрично складну декоративну фігуру. Токарний станок по дереву ціна така, що навіть для домашньої майстерні можна знайти чудову модель за доступною вартістю. Саме він дозволить Вам значною мірою збільшити продуктивність та ефективність роботи. Сьогодні навіть новачок може за короткий час освоїти подібний верстат.
Як влаштована токарна група верстатів
Візуально він нагадує певною мірою спрощений аналог металообробного верстата. Ключовою відмінністю для таких груп є їхня потужність. Так як деревина не має тієї ж міцності, що і метал, немає потреби в установці високопотужного двигуна. це обумовлено меншим навантаженням на мотор та привід. У нього рідко встановлюєте додаткове охолодження.
Основні вузли верстата:
- Станина. Для стійкості токарні станки по дереву оснащені масивною станиною, на якій закріплені інші вузли. Це два вертикальні ребра, закріплені на нерухомій основі. У нижніх відсіках можна зберігати інструменти та оснащення. Зверху кріплять поперечні рейки для пересування супорта та задньої бабки.
- Передня бабка складається з патрона, підшипника, системи керування верстатом. Усередині є рухомі шестерні, за допомогою яких віддається обертання шпинделю, нарізаються різні різьблення і т.д.
- Задня бабка є рухомим вузлом. Завдяки задній бабці є додаткова фіксація заготовки шляхом підтискання її задньою бабкою, тобто вона служить для підтримки заготівлі під час обробки в центрах. Токарний деревообробний станок допоможе нарізати різьблення або свердлити отвір у заготовці, для цього в пінолі вставляються свердла або мітчики.
- Упор для різця. Це рухливий елемент, який може переміщається як паралельно, так і перпендикулярно до осі верстата і фіксуватися в потрібному місці.
- Двигун та привід. Невеликому апарату буде потрібно двигун потужністю не менше 350 Вт, а якщо плануєте обробляти великі деталі, краще мати запас потужності до 500 Вт. Техніка з потужністю двигуна від 1.5 кВт застосовується у промисловому секторі.
- Перемикання швидкостей. Для зміни швидкості обертання шпинделя в діапазоні від 400 до 2000 об/хв., двигун оснащений східчастим шківом та шківом на шпинделі. Розкручується та знімається кришка, ремінь перекидається з одного шківа на інший. Деякі моделі мають механічну зміну швидкості – варіатор. Перемикайте положення регулятору та змінюйте швидкість обертання шпинделя. Плавне регулювання найточніше і ефективне.
Токарний станок ціна в залежності від виду моделі
Відповідно до сфери застосування можна їх розділити на три основні категорії:
- Побутові чи настільні. В основному вони дуже легкі, порівнюючи з іншими серіями. Вони потребують окремого столу, до якого бажано закріпити верстат. Вони дуже прості у використанні і не вимагають багато часу для освоєння навіть для новачка. Розраховані на невеликі обсяги робіт. Відрізняються низькою потужністю та продуктивністю. На такий токарний станок ціна нижча за інші.
- Напівпрофесійні верстати. Зазвичай вони потрібні для інтенсивного використання в невеликій домашній майстерні або на невеликому виробництві. У них збільшена середня потужність, яка може сягати 750 Вт. Вони важчі і габаритніші за рядову побутову модель.
- Професійні верстати. Розраховані великий спектр робіт протягом великого проміжку часу. Мають потужність до 1,1 квт.
Залежно від завдань, які перед вами стоять, можна вибрати хороший токарний станок. Уважно вивчіть характеристики моделі та співвіднесіть їх до ваших цілей, перш ніж купити обладнання.
Крім стандартних, варто виділити наявність ще одного важливого підвиду. Це копіювальні верстати. Копір, що встановлюється, є допоміжним пристроєм, який при необхідності знімається. Воно не дозволяє різцю відхилитися від заданої траєкторії та спрощує процес обробки однотипних деталей.
Токарні верстати по дереві куплю: основні характеристики
- Потужність. Потрібно розраховувати з урахуванням того, які навантаження даватимете на верстат. Якщо для легких робіт вдома, потужності 350 і менше буде достатньо. Напівпрофесійні можуть досягати 500 Вт. Вони матимуть змогу витримувати навантаження підвищеної складності. Для великого виробництва та промисловості краще використовувати агрегати, потужність яких перевалюватиме за 1000 Вт.
- Розміри та маса. Чим більший верстат. Тим він більш масивний. Отже рівень вібрації буде знижений. Це збільшує точність обробки, безпеку та зручність застосування. Якщо у Вас невелике приміщення, великогабаритний верстат просто не може поміститися.
- Розмір деталей, що обробляються. Відстань між центрами визначає максимальний розмір фіксації. Якщо купити мобільний токарний станок, у якого відстань буде невеликою, обробити велику заготовку просто не вийде. Є моделі, до яких можна підібрати додатковий вузол збільшення відстані між центрами.
- Швидкість шпинделя. Якість обробки безпосередньо залежить від цього параметра. Швидкість обертання шпинделя може змінюватись в діапазоні від 400 до 3500 об/хв. Регулювання цього параметра слід проводити, орієнтуючись такі чинники, як порода деревини і необхідна точність обробки заготовки. Чим більша міцність деревини, тим менше оборотів потрібно встановити, інакше матеріал горітиме.
Де краще токарний станок по дереву купити Львів та Україні в цілому?
У нас на сайті Ви зможете легко знайти потрібний верстат для роботи на дому або на виробництві. Каталог включає лише перевірені на практиці бренді. Вони надають гарантійний термін від одного року, що говорить про можливість отримати обслуговування на території України.