Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кожен власник заміського ділянки, будь то невелика дача або практично ціле поле стикався з таким питанням, "Як швидко, якісно і надійно, обробити велику територію землі?". Ну так от, мова піде про відмінний пристосуванні, хоча ні, це цілий багатофункціональний агрегат, здатний на багато що, починаючи від звичайного розпушення землі, до повноцінної транспортування вантажів на додатковий причепах.
Цей самий агрегат називається - мотоблок. Ви запитаєте що ж це таке?
Давайте розглянемо цілий ряд питань.
І так, мотоблок бензиновий - це пристосування, яке відноситься до типу міні-тракторів, механічне самохідне одновісне пристрій з двигуном, призначене для полегшення цілого ряду сільськогосподарських робіт.
Пропонуємо вам розглянути мотоблоки в порівнянні з його малими побратимами - мотокультиваторами.
Загалом то цей вид садової техніки практично такий же як і мотоблоки, але володіють меншою потужністю і вагою. Сам культиватор призначений в основному для предпосадочной підготовки і розпушування землі, а ось якщо звернутися до мотоблоків, то функціональні можливості і здатності цих пристосувань в рази більше - і спектр розширюється завдяки додатковому обладнанню. На нього можна встановити плуг, косарку, окучник, обладнання для прибирання садових доріжок, поливу і безліч інших агрегатів. Існує кілька різновидів мотоблоків і важкі апарати здатні виконувати досить зручну і корисну функцію в сільському господарстві, транспортування вантажів завдяки приєднанню додаткового причепа.
Особливим і головною відмінністю мотоблоків від культиваторів є те, що у мотоблоків всі рухи припадають завдяки тягового зусилля, яке відбувається за рахунок коліс, а в культиваторів робочий інструмент (фрези, грунтозацепи, пропольнікі і т.д.) встановлюються замість коліс. Найбільш потужні моделі культиваторів істотно можна прирівняти до мотоблоків початкових версій.
Існують також ручні культиватори, не споряджені мотором. Такі агрегати використовують для розпушування грунту і механічної прополки невеликих грядок. Конструкція їх надзвичайно різноманітна.
Перейдемо до наступного важливого питання, з яким стикається кожен господар зважився купити мотоблок. "Як вибрати кращого кандидата для себе?"
Перед придбанням бензинового мотоблока слід визначитися з двома головними параметрами - який вид роботи слід виконати, і який обсяг земельної ділянки слід обробити, тобто обсяг робіт. А все чому, адже є велика різниця по потужності обробці, так як кому то треба обробити кілька соток, а кому то цілі гектари. Одним потрібна тільки оранка землі, а іншим потрібно ще і розпушити, посадити або підгорнути.
Якщо мова йде тільки про обробку грунту - можна обмежитися мотокультиватором. Якщо ж техніка необхідна не тільки для розпушування і підгортання, але і для інших робіт (прибирання снігу, перевезення вантажів і т.д.), - потрібен мотоблок.
Як ви вже зрозуміли, то вибираючи мотоблок по потужності необхідно відштовхуватися від оброблюваної території і навантажень на обраний мотоблок. Варто враховувати той факт, що кожен виробник розробляє свої моделі по різному і природно рекомендації для кожного виробника теж будуть різними, будь то мотоблоки Forte або мотоблоки Кентавр.
Звичайно ж під час розрахунку необхідної потужності агрегату слід враховувати не повний розмір наявної території, а тільки ту частину, яка буде оброблятися. Але так само необхідно бути передбачливим і не зупинятися на одному виді робіт, є ймовірність того, що вам буде потрібно не тільки підгорнути і зорати, а й більш просунуті вимоги до мотоблока. Ось наприклад переорати землю з плугом зможе не кожна модель мотоблока, а тільки досить потужна. Більшість моделей мотокультиваторов з такою роботою не впораються. Варто враховувати те, що при наявності більшого запасу потужності, час експлуатації мотоблока буде тривалим, а ось якщо бензинова модель буде піддаватися постійним перевантаженням або навіть короткочасним, то гарантії на довгий термін служби зменшуються в рази.
Ну а тепер ми підійшли до найголовнішої частини мотоблоків, ті параметри, на які слід звернути увагу при виборі.
Серце мотоблока - двигун
Існує всього три класи двигунів що встановлюються в мотоблоки: побутові, напівпрофесійні і професійні. Ви напевно запитаєте, а в чому ж відмінності цих видів, так ось, відрізняються вони один від одного таким показником як - робочий ресурс, тобто ту кількість часу яке може двигун працювати безвідмовно. Надається цей ресурс в годиннику.
Малопотужні моделі обладнуються 2-тактних двигунів, на більш потужні мотоблоки - 4-тактні, причому вони можуть бути як бензиновими, так і дизельними. Двотактні двигуни мають меншу потужність, значно більш галасливі і виділяють більше вихлопних газів. А ось вже чотиритактні не зрівнятися з минулими видом, адже показники і функціонал в рази вище і краще, але і звичайно ж ціни на чотиритактні моделі трохи «кусається».
- Передача потужності за рахунок редуктора
Від конструкції редуктора залежить надійність і термін служби всього устаткування. За допомогою цього пристрою здійснюється передача потужності з вала двигуна на робочі інструменти мотоблока. У легких і порівняно дешевих моделях може бути встановлений нерозбірний варіант редуктора. При поломці такого редуктора його ремонт буде неможливий - доведеться купувати нову техніку.
- Вал відбору потужностей
Завдяки тому, що сучасні бензинові або дизельні мотоблоки обладнуються валом відбору потужності, це робить їх універсальними і здатними впоратися практично з будь-якого поставленого завдання. Якщо говорити в кратце, то є можливість встановити додаткові пристосування, які за рахунок двигуна мотоблока отримують можливість виконувати спеціалізовані функції в активному, а не статичному режимі. Ось наприклад давайте розглянемо пристрій, який викопує картоплю, і в цьому випадку, функціональність на звичайному викопуванні не закінчується, так як він ще може відбити його від грунту і по транспортній стрічці доставити в спец. сховище. Існує цілий список додаткового обладнання, які можуть функціонувати з валом відбору потужностей: подметатель, сівалка, поліватель, Рубітел, подрібнювач, активний причіп, навісні косарки. Напевно не варто розшифровувати кожне назва, тут і так все зрозуміло для чого, як і навіщо. Так, все це обладнання безсумнівно прекрасний помічник у сільськогосподарських справах, але ціни вас можуть не особливо порадувати, часто вони навіть перевищують ціну самого мотоблока.
- Транспортувальне пристрій - причіп
Велика частина сучасних бензинових моделей мотоблоків розраховані на спільне використання причепа, що робить мотоблок універсальніше і зручніше для перевезення будь-яких вантажів. Зверніть увагу, що таку модифікацію дозволяють проводити не всі мотоблоки, тому що вона вимагає наявності в коробці перемикання передач досить високого передавального співвідношення, без якого імпровізований автопоїзд рухатиметься зі швидкістю 2-3 км / год - обов'язково уточнюйте цей момент при покупці. Якщо під час вибору моделі, ви дуже сильно виникли сумніви щодо приєднання причепа, то слід пошукати виробника, який заздалегідь розробив і зробив причепи для певних сумісних моделей. Купувати візок того ж виробника зовсім не обов'язково-вона, як правило, продається досить дорого-можна знайти набагато цікавіші варіанти.
Звичайно ж ви доберетеся до питання де ж купити бензиновий мотоблок в Україні, так ось, Вам, не доведеться довго і нудно шукати, запрошуємо Вас заглянути на простори нашого інтернет-магазину «Море інструментів». Даний асортимент мотоблоків від досить популярних виробників не залишить вас без гідних кандидатів. Купити мотоблок бензиновий можна на сайті, оформивши замовлення онлайн або ж за допомогою наших менеджерів.
Дата публікації 18.03.2019