Кількість
|
Вартість
|
||
|
Будь-майстер знає, що фрезери діляться на три види - вертикальний, керамічний і ламельний. Найбільш поширеними вважаються вертикальні або ж звичайні фрезери, керамічний і ламельний фрезери не так сильно затребувані, але не через своїх якихось недоліків, а в більшій мірі, тому що вони занадто вузькоспрямовані.
Сьогодні ми будемо говорити про матеріалу кромки типі фрезеров, чому вони менш поширені на ринку, в чому суть їх роботи і що в них особливого. Варто зазначити, що спеціалізація роботи такого інструменту досить вузька, як зрозуміло з його назви основним завданням є робота з крайкою, таким чином, специфіка конструкції дозволяє виконувати обробку граней і країв заготовок з особливою точністю і ефективністю, надаючи вже готового виробу кінцевий бажаний вид. Сучасний фрезер керамічний ручної примітний своєю компактністю і призначений для складної формування краю заготовки, або ж кромки. Це дуже важливий етап обробки дерева, і частіше за все такий інструмент застосовується в реставраційних майстернях або в майстернях по виготовленню меблів, так як дозволяє виконувати якісне виготовлення декоративних елементів.
Такий тип фрезера дійсно вузькоспрямований і не годиться паче не ля чого, крім як для виконання пазів, канавок або ямок на кромці, або зняття фаски. Але варто відзначити, що якщо вимоги якості і точності до цих типів роботи стояти дуже високі, то навіть при наявності великого запасу досвіду майстер не зможе обійтися вертикальним фрезером.
Керамічний фрезер - особливості та відмінності
З першого погляду можна помилково припустити, що керамічний фрезер мало чим відрізняється від вертикального, не рахуючи габаритів, але це далеко не так, існує ряд особливостей і відмінностей, кожні з яких вигідно відрізняють його від інших типів і роблять його роботу унікально неповторної.
- Маневреність. Йому не позичати легкості в роботі, маніпулювати таким інструментом дуже просто і зручно, багато в чому завдяки малим габаритам, а також за рахунок того, що центр ваги зміщений за край заготовки. Робоча підошва окантовочного фрезера має куди меншу площу, а це дозволяє йому краще справлятися із завданнями в важкодоступних зонах. До того ж з ним працювати можна навіть утримуючи його однією рукою, а іншою моно надійно утримувати заготовку.
- Мала потужність. Завдання, які стоять перед таким інститутом не вимагають великої потужності двигуна, і тому вона рідко перевищує 750 Вт, але цього цілком достатньо для забезпечення високого крутного моменту і швидкості обертання шпинделя. Також мала потужність сприяє встановленню компактних двигунів, від чого і загальний розмір інструменту досить компактний.
- Схожість з вертикальним фрезером. У плані конструкції він не сильно відрізняється від вертикального фрезера, так що якщо Ви маєте намір придбати керамічний фрезер по дереву, і боїтеся, що ні освоїте його, то знайте, що він використовує ті ж фрези з цанговим власником 6 або 8 мм, має ті ж принципи роботи, єдине - дещо змінена система контролю. Корпус чимось нагадує болгарку, утримується такий інструмент однією рукою, хіба що є платформи з додатковою рукояткою для більш точної проводки по заготівлі.
- Зміна робочої плити. Форма виконання підошви може бути різною для тих чи інших робіт, і у фрезера є можливість заміни підошви на круглу або квадратну, занурювальну або похилу.
- Електронне регулювання швидкості. У дорогих професійних моделей може бути вбудована електроніка, вона визначає оптимальні оберти двигуна і підлаштовує інструмент до роботи з певним по жорсткості і товщині матеріалом.
Висновок
Керамічний фрезер купити для непрофесійних робіт може бути і неправильним рішенням, але якщо мова йде про високоточної професійній роботі в меблевому цеху, то це саме той інструмент, який дозволить майстру виконувати з особливою точністю обробку кромки. Вибрати пази для петель, зняти фаску, виконати формовку декоративних жолобів різного профілю і інші типи обробки, ось основний коник такого фрезера. Він вузькоспрямований, але має всі ті ж функції що і вертикальний тип, а саме регулювання глибини обробки, регулювання швидкості. Так, його вартість вище, але при частому користуванні він швидко себе окупить, а робочий результат повністю виправдовує витрати коштів.