Кількість
|
Вартість
|
||
|
Сучасні ремонтні роботи або ж навіть звичайні побутові питання не обходяться без втручання різних електричних інструментів. Найпоширенішими питаннями є створення різних круглих отворів з заглибленнями. Вони можуть бути як наскрізними, так і глухими отворами з гладкими стінками. Для того, щоб створити ці самі отвори, за допомогою нових технологій розробили багатофункціональний інструмент під назвою - електродриль. На сьогоднішній день різноманітність цього виду електроінструментів в магазинах просто величезна, і їх можна розділяти на різні підгрупи (по виробнику, за типом свердління, по типу застосування та ін.). За рахунок конструкції, зовнішнім виглядом виконання дрилі дуже часто плутають з перфораторами або ж шуруповертами.
Спочатку слід розуміти, що дриль здатна і придумана для того різання отворів певних розмірів в м'яких або щільних матеріалах. Патрон, в якому закріплено свердло, обертається з більшою або меншою швидкістю. З дерев'яними, металевими і пластиковими заготовками легко справляється звичайна дриль. Але от якщо стає завдання перед оператором зробити отвір в кам'яній плиті, то тут вже не обійтися без зворотно-поступальних рухів, вони в свою чергу покладають на щільний матеріал Добряна вплив. Якщо придбати ударну дриль, то вона може в якійсь мірі замінити перфоратор, але тільки в тому випадку, якщо обсяг робіт невеликий і діаметр отвору малий.
Що таке дриль і якого типу вони бувають?
Дриль - це популярний електричний інструмент, який проробляє отвори різного діаметра в стінах з різного матеріалу. Ви напевно запитаєте: "А як же він працює?". Так ось, принцип роботи дрилі полягає в тому, що у двигуна є так званий якір, який обертається за рахунок передачі напруги від щіток. Далі у якоря є приєднаний вал, який далі з'єднується з патроном. У свою чергу в патроні міцно закріплюється свердло. Ну а далі все дуже просто, відбувається обертання патрона зі свердлом, досягаючи потрібних обертів, наконечник свердла просто зрізає верхній шар оброблюваного матеріалу і спрямовується вглиб отвору. Все що свердло зрізає, а це називається стружкою, виходить назовні по зробленим в кожному свердлі каналах.
Дуже важливим і практично основним у дрилі є - патрон. Що таке патрон і навіщо він потрібен? Він дозволяє закріплювати надійно патрон між затискними кулачками. Ці самі кулачки за рахунок свого ходу дозволяють працювати зі свердлами різних діаметрів, що в подальшому вплине на діаметр зробленого отвору.
Ненаголошені дрилі ціна яких сьогодні є найдоступнішими, здобули велику популярність в звичайних побутових справах.
Дрилі за типом
Сьогодні на полицях можна зустріти два види дрилі - це ненаголошені і ударні моделі.
- Дрилі ненаголошені здатні створювати отвори різних діаметрів, а все за рахунок того, що швидкість обертання свердлячого елемента досить велика і він проходить легко в м'які матеріали.
- Ударні дрилі володіють додатковою функцією, яка дозволяє створювати ще крім обертання свердла, удари по матеріалу (поступальні рухи). Тобто свердло, крім обертання навколо своєї осі, рухається ще вперед-назад. Завдяки ударному руху дриль набуває здатності не тільки робити кругові отвори, але і невеликі виїмки (це може стати в нагоді для монтажу різних вимикачів і т.д.).
- Безударні дрилі знаходять своє застосування в роботах з матеріалами мають відносно м'яку структуру - це пластмасові вироби або дерев'яні. А ударні дрилі використовують, коли потрібно отримати отвори в більш твердих поверхнях (цегляна кладка, шар бетону і т.д.).
Більшість сучасних електродрилів є ударними, але в них бути спеціальний перемикач, який дозволяє включати або вимикати функцію удару.
Технічні характеристики
- Потужність двигуна
Найважливіший і основний показник дрилі мережевий безударной - є потужність електродвигуна. Власне є основна залежність, що чим більше потужність, тим більш щільні матеріали здатна обробити дриль. Сьогодні ця група дрилів досягла певного рівня потужності і в основному він досягає максимум 300 Ватт. При цьому вони здатні проробляти отвори в деревині діаметром до 10 мм, а в сталі - до 6 мм.
- Частота обертання валу
Більшість домашніх робіт виконується при швидкості обертання робочого інструмента 2500-3000 оборотів в хвилину. Дриль ударна може обладнуватися регулятором швидкості, але подібні моделі зустрічаються дуже рідко. Цей регулятор зменшує обертів аж до 500 оборотів в хвилину - цю дриль можна використовувати для загвинчування шурупів, гвинтів, саморізів. Число оборотів може регулюватися різними способами: повзунком, регулювальним гвинтом, силою натискання на кнопку включення. Чим вище швидкість, тим більше гладкі стінки будуть у готового отвору. Шліфування та полірування також виконуються на високих швидкостях.
- Тип патрона
Сьогодні дриль ударний мережева часто обладнується кулачковими патронами. Такий патрон дозволяє надійно закріпити свердло і точно відцентрувати. Але свердла для такого патрона підійдуть не всі, а тільки мають хвостовик циліндричної форми. У ньому практично не важливі діаметри свердла, вони обмежуються тільки максимальним і мінімальним розміром патрона. Моделі дрилів використовуються в побуті в основному застосовуються такі розміри патронів 1-10 мм або 1.5-13 мм. Провести затиск патрона допоможуть або ключі, або в патрон руки.
У разі затягування патрона ключем, в комплектації дрилі обов'язково буде спеціальний ключ, які часто мають у своєму розпорядженні на мережевому шнурі, щоб він не губився. Патрони з зубчастими вінцями дають можливість затиснути свердло дуже точно і надійно, що не приведе до прокручування в патроні.
Ну а патрони швидкозажимні не вимагають наявності будь-яких ключів, досить міцно затиснути патрон двома руками і провернути. Але є і більш просунуті моделі, які розкручуються за рахунок спеціальної електроніки при натисканні кнопки. Але чим якісніше патрон, тим дорожче прилад.
- Додаткові функції
Хочемо вас познайомити з додатковим функціоналом, який можна зустріти в різних моделях і в різній варіації:
- Регулювання оборотів двигуна. Ця функція прийде на допомогу, якщо з'являється необхідність в створенні отворів в різних по щільності матеріалах. Але і це не все, так само якщо необхідно відразу після свердління, просто закрутити шуруп або саморіз.
- Електронне регулювання швидкості обертання. Найчастіше проводиться пусковою кнопкою, яка пов'язана з реостатом або тиристором. Головне достоїнство - плавну зміну числа обертів. Швидкість змінюється в залежності від зусилля на кнопці: зусилля більше - швидкість підвищується; зусилля менше - швидкість знижується. Деякі моделі оснащуються регульованим приводом. У цьому випадку сама дриль автоматично вибирає швидкість обертання залежно від твердості матеріалу.
- Плавний пуск. Ця функція дозволяє електродвигуна дриля поступово, без ривків розкручувати свердло з малих оборотів до високих. Знижується пусковий струм колекторного двигуна, підвищується точність свердління. Ну і звичайно це дозволить вашому інструменту прослужити ще довгі роки без великого зносу.
- Фіксація кнопки запуску. Завдяки цій функції ваші сили будуть трохи зберігатися. А все тому що досить після запуску інструменту її активувати, і більше не доведеться тримати палець на курку, а продовжити тривалу експлуатацію не відволікаючись.
- Комплектація
Так само радимо, Вам, під час вибору безударной дрилі, чітко вивчити комплектацію, адже все-таки важливо знати прийде вам інструмент без нічого або в повній комплектації. Так то не проблема якщо в комплекті немає будь-яких деталей, в нашому інтернет-магазині "Море інструментів" можна докупити потрібні комплектуючі. Різні виробники свої моделі комплектують неоднаково. Комплектація може бути дуже "кволої" і складатися з робочого інструмента, гарантійного талона та картонної коробки, але зустрічає і повна комплектація в якій можна зустріти запасні запчастини і деталі (затискні патрони або вугільні щітки), що полегшують робочий процес пристосування (глибинний обмежувач), робочі деталі (набір свердел) та інші корисні предмети. Але найкращим варіантом буде звичайно ж транспортувальний валізу (пластиковий кейс), адже все під рукою, не загубиться, ну і звичайно ж залишиться під надійним захистом ударостойкого пластика.
Де купити безударну дриль в Україні?
Звичайно ж після того, як ви озброїлися знаннями про ненаголошених дрилях, можна тепер йти і вибирати кращу модель для себе. Тому радимо заглянути на простори нашого інтернет-магазину "Море інструментів". Дрилі ненаголошені купити можна у нас, та ще й за найдоступнішими цінами. Оформити замовлення можна через сайт або в телефонному режимі з нашими менеджерами, які ще можуть проконсультувати, Вас, по моделі, що сподобалася.
Бажаємо Вам вдалих покупок!
Дата публікації 03.04.2019